DUYURULAR

Bölümümüz 2012-2013 Güz döneminden itibaren yeni bir staj programına geçmiştir. Yeni uygulamada her öğrenci 15 iş günü Staj 1 ve 25 iş günü Staj 2 olmak üzere toplam 40 iş günü staj yapacaktır.

***ÖNEMLİ 2011-2012 dönemi öncesinde giriş yapan öğrenciler 45 iş günü staj yapmakla yükümlüdürler. 2011-2012 dönemi öncesi girişli öğrencilerden yeni staj programına göre staj yapmış olanların eksik kalan 5 iş gününü tamamlamaları gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için bölüm sekreteri Mustafa DOMANİÇLİ'ye başvurunuz. (Dahili 3611)

 

·        Staj 1: Süresi 15 iş günüdür ve en erken 4. dönemin sonunda yapılabilir. Staj 1’in mutlaka imalat atölyesi bulunan bir işletmede yapılması gerekir. Staj yeri herhangi bir büyük işletmenin atölyesi olabileceği gibi  küçük veya orta ölçekli (en az 20 işçi çalışan) bir işletme de olabilir. Ancak, hiç bir mühendisin çalışmadığı bir torna veya freze atölyesi olamaz. Atölyede en az bir mühendis çalışıyor olmalıdır. Daha önce Atölye stajını yapmış olan öğrenciler Staj 1'i yapmış kabul edileceklerdir.  

·        Staj 2: Süresi 25 işgünüdür ve en erken 6. dönemin sonunda yapılabilir. Staj 2’nin en az 50 işçi çalışan, üretim, planlama, satın alma gibi işletme fonksiyonlarını yürüten birimlerin yer aldığı orta büyüklükte veya büyük bir üretim işletmesinde yapılması gerekir. İşletmede kesinlikle Endüstri mühendisi çalışıyor olmalıdır.

Önemli Not: 2010 ve öncesi girişli öğrenciler; Atölye, Yönetim ve İşletme stajlarından en fazla ikisini aynı işletmede yapabilirler. 2011 ve sonrası girişli öğrenciler ise Staj 1 ve Staj 2 'yi aynı işletmede yapamazlar.