Öğrencilerimizin Başarıları
Organizasyon Öğrenciler ve Danışmanları Konu

Tübitak 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması 2019

Üçüncülük Ödülü

Oğuzhan ALPTEKİN

Cansu DEMİREL

Danışman: Dr. Mehmet ERTEM

Bir Savunma Sanayi Firmasındaki Put-Away Zone Sistemine Getirilen Makine Öğrenimi Yaklaşımı
2018 Vaka Analizi Yarışması
Beşincilik Ödülü
Faik BAKAN
Gizem TURHAN
İlayda TEKİN
Melis TÜRKSEVER
 
V. Uluslararası Gıda Arge Proje Pazarı Yarışması
Proje Kitabında Yer Verilmiştir
Hazal SAĞLAMSOY
Merve TÜRKOĞLU
Ezgi Pınar ODA
Danışman: Dr. A. Attila İŞLİER
 
Geleceğin Mühendisleri Yarışıyor Yarışması 2017
Birincilik Ödülü
Berk BULUT
Danışman: Dr. Tuğba Saraç
Siparişleri En Karlı ve Gecikmesiz Şekilde Sıralamak için Tavlama Benzetimi ve Çözücü Temelli Bir Karar Destek Sistemi
Geleceğin Mühendisleri Yarışıyor Yarışması 2017
İkincilik Ödülü
Gözde AKBULUT
Tuğba GÖMEÇOĞLU
Danışman: Dr. Berna ULUTAŞ
Kas İskelet Sistemi Rahatsızlıklarına Neden olan Durumların Belirlenmesine Yönelik
Geliştirilen Yöntem ve Esnek Hava Kanalı Üreten Bir Fabrikada Uygulanması
Esogü 2018 Ettom Fair-Play Proje Fuarı
Birincilik Ödülü
Büşra KARA
Dolunay BENLİ
Danışman: Dr. Tuğba SARAÇ
Ar-Ge Merkezleri Optimal Performans Puanı İçin Karar Destek Sistemi
YA/EM 2018- Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği  38. Ulusal Kongresi Öğrenci Proje Yarışması
Final Çalışmaları Arasında
Zehra Cansu ŞİMŞEK
İlke ÖZEN
Danışman:  Dr. Feriştah ÖZÇELİK
Dr. Tuğba SARAÇ
Solucan Gübresi Üretim Tesisi için Bir Karar Destek Sistemi
2016 Vaka Analizi Yarışması
Birincilik Ödülü
Başak BOYACI
Betül DUMAN
Eda YILMAZ
Danışman: Dr. N. Fırat ÖZKAN
 
"YA/EM 2012- Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği
32. Ulusal Kongresi" Öğrenci Proje Yarışması
Birincilik Ödülü
M.Melek KOÇANLI
Y.Emre AYDINBEYLİ
Danışman: Dr.Tuğba SARAÇ
ETİ Şirketler Grubu'nda Üretim Çizelgeleme Problemi için Bir Hedef Programlama Modeli ve
Genetik Algoritma

TMMOB Makina Mühendisleri Odası "Geleceğin Mühendisleri Tasarlıyor" Proje Yarışması 2011

Üçüncülük Ödülü

Alaattin Burak TORÇUK

Gökçer GÜMÜŞ

Danışman: Dr. İnci SARIÇİÇEK

Talaşlı İmalat İşletmelerinde Kullanılan Soğutma Sıvısı veya Yağı için Atık Yönetim Sistemi Tasarımı
2010 Vaka Analizi Yarı Final Yarışması I.Grup
Birincilik Ödülü
Doğukan SARIKAYA
Gamze DOĞANAY
Melike AKPINAR
Onur ÇALIŞKAN
Danışman: Dr. Müjgan SAĞIR
Uluslararası Alanda Faaliyet Gösteren Bir Üretim İşletmesi İçin Strateji Seçimi Ve Planlama
2010 Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu
17.EMÖS Proje Yarışması
İkincilik Ödülü
Çiğdem ÇERÇEVİK
Burak GÜLŞEN
Danışman: Dr. Muzaffer KAPANOĞLU
Müşteri İlişkileri Yönetiminde Müşteri Segmantasyonu ve Bir Havayolu Şirketinde
Uygulanması
2009 Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu
İkincilik Ödülü
Nadide Elvan YERGE
Gökhan KARA
Danışman: Dr. A. Sermet ANAGÜN
Kriz Döneminde Kaliteden Kaçış
2008 Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu
Birincilik Ödülü
Berat Utkan MENTEŞ
S. Furkan SÖZAL
F. Sibel ERYAŞAR
Danışman: 
Hedef Programlama Mantığı ile Açıkhava Reklam Araçlarının Planlaması
2008 Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu
Üçüncülük Ödülü
Alper BİLGE
Özlem ÇOBAN
Danışman: 
Bilgi Teknolojilerinin Kullanımında Katalizör Etkisi
2008 Vaka Analizi Yarışması
Üçüncülük Ödülü
Hacer ÖZKAYNAK
Özlem ÇOBAN
F. Sibel MUTLU
Alper BİLGE
Danışman: 
 
2007 Vaka Analizi Yarışması
İkincilik Ödülü
Okan EKDİ
Elif GENÇOĞLU
Gökçen ÇELİK
Onur GÜLTEKİN
Danışman: 
 
2006 Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu
Birincilik Ödülü
Onur KURT
Bilgehan DOĞAÇ
Demet SOLA
Danışman: Dr. Muzaffer KAPANOĞLU
Sosyal Zeka Tabanlı Optimizasyon Yaklaşımı İle Model Çözüm Uygulamaları
2004 Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu
Birincilik Ödülü
Nigar BİLEK
Kürşat BAŞTÜRK
Danışman: Dr. A. Attila İŞLİER
 Algoritma Tekniği ile Üretim Hücresi ve Çok Kanallı Üretim Sistemi Tasarımı
2004 Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu
Üçüncülük Ödülü
Ayperi YILDIZ
Mehtap ÇAMLIOĞLU
Danışman: Dr. Muzaffer KAPANOĞLU
İki Ayrı Tesis Yerleşim Algoritmasına Dayalı Bir Karar Destek Sisteminin Tasarımı:
VBA ve Excel Programlama ile Geliştirilmesi
YA/EM'2001 Öğrenci Yarışması
Birincilik Ödülü
Alperen ÖZALP
Danışman: Dr. A. Sermet ANAGÜN
Sektörel Hisse Senedi Fiyat Tahmininde Yapay Sinir Ağı Yaklaşımı ve
Klasik Tahminleme Yöntemleri ile Karşılaştırılması
2001 Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu
Birincilik Ödülü
Alperen ÖZALP
Danışman: Dr. A. Sermet ANAGÜN
Yapay Sinir Ağı Parametrelerinin Taguchi Yöntemleriyle Belirlenmesi:
Hisse Senedi Fiyat Tahmini Uygulaması
Arçelik Kompresör Fabrikası  Üniversite Sanayi İşbirliği Ödülü'2000 Gülçin YÜZÜGÜLLÜ
Danışman: Dr. Müjgan SAĞIR
Mavi Yakalı Personelin Performans Değerlemesi
2000 Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu
Üçüncülük Ödülü
Zehra KAMIŞLI
Hayriye KOCA
Danışman: Dr. A. Attila İŞLİER
Genetik Algoritmaların Tesis Planlamasında Uygulanması
1998 Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu
Mansiyon Ödülü
Gürkan ÖZTÜRK
Şirin AKKURT
Danışman: Dr. Muzaffer KAPANOĞLU
Arçelik Buzdolabı İşletmesinde Buzdolabı ve Palet Taşıma Sisteminin TAYLOR II Programı ile Benzetim Analizi